Rapperka ikona Eve oznámila turné po Spojenom kráľovstve a EÚ v roku 2026, ktorým oslávi 25. výročie svojho prelomového platinového albumu „Scorpion“. Turné sa začne v októbri 2026 a zahŕňa napríklad koncert v Londýne v O2 Forum Kentish Town 2. novembra. Pôjde o jej prvé headliner turné v Spojenom kráľovstve a Európskej únii.
Oznámenie prichádza po vydaní limitovanej 2LP jubilejnej edície „Scorpion“ v červenej a čiernej farbe a po tom, čo Eve minulý mesiac spolumoderovala MOBO Awards 2026 v Manchestri. Jubilejné turné je jasným vyhlásením, ktorým oslavuje trvalý odkaz jedného z najlegendárnejších albumov v histórii hip-hopu.
Turné „Scorpion 25th Anniversary Tour“ zahŕňa 15 koncertov v Európe a Spojenom kráľovstve a začína 9. októbra v Helsinkách. Následne vedie cez veľké európske mestá vo Švédsku, Nórsku, Dánsku, Nemecku, Poľsku, Rakúsku, Spojenom kráľovstve, Francúzsku a Švajčiarsku, pričom sa končí 4. novembra v Amsterdame. Fanúšikovia sa môžu už od dnes od 13:00 SEČ registrovať na predaj vstupeniek. Predpredaj pre fanúšikov začína v utorok 28. apríla o 10:00 miestneho času a všeobecný predpredaj vo štvrtok 30. apríla takisto o 10:00.
So skladbami ako „Who’s That Girl“ a Grammy oceneným hitom „Let Me Blow Ya Mind“ sa album „Scorpion“ dostal na vrchol svetových rebríčkov a získal platinový status v USA a Kanade a zlatý v Spojenom kráľovstve a Francúzsku. Od ostrých textov a presného flowu až po ikonický vizuál a legendárne videoklipy bol „Scorpion“ silným vyhlásením talentu, odhodlania a nezávislosti.
Jej druhý album upevnil status „prvej dámy“ labelu Ruff Ryders medzi najväčšími menami a ponúkol 16 skladieb s množstvom hostí, vrátane Gwen Stefani, DMX, Damiana a Stephena Marleyho. Aj po 25 rokoch zostáva album rovnako silný a relevantný a má už viac ako miliardu streamov.
Ako len tretia rapperka v histórii, ktorá debutovým albumom ovládla americké rebríčky, patrí Eve medzi najvplyvnejšie hlasy hip-hopu. Dvojnásobná držiteľka Grammy dosiahla úspech nielen komerčne, ale aj u kritikov. Celosvetovo predala viac ako 10 miliónov nosičov so štyrmi štúdiovými albumami a spolupracovala na hitoch s umelcami ako Alicia Keys, Gwen Stefani, The Roots, Missy Elliott, Janet Jackson, Doja Cat, Honey Dijon, Prince, Nate Dogg, Sean Paul a Shaggy.
Úspešná je aj pred kamerou – objavila sa v mnohých filmových a televíznych projektoch a spolumoderovala talkshow CBS „The Talk“, za ktorú bola nominovaná na dve ceny Daytime Emmy.