THE WEDDING PRESENT - Vstupenky

THE WEDDING PRESENT - Vstupenky

THE WEDDING PRESENT - Randal Klub - 21.10.2017

Ďaľšie informácie ...

Prehľad cien

Vstupenky

ZMENA TERMÍNU KONCERTU: Koncert sa presúva z pôvodného dátumu 24.2.2017 na 21.10.2017. Miesto zostáva rovnaké - Klub Randal. Vstupenky na pôvodný dátum platia aj na nový termín. Komu ale zmena nevyhovuje, môže ich vrátiť na adrese orepole@orepole.sk.

PodujatieMestoDátum
THE WEDDING PRESENTBRATISLAVA
Randal Club
So, 21.10.2017
20:00 h
 
Vstupenky od € 17,00
Vstupenky TicketDirect sú k dispozícii  Vstupenky
1 - 1 z 1

Informácie o podujatí

V októbri uvidíme v Bratislave jednu z posledných kľúčových kapiel nezávislej scény 90. rokov, ktorá sa zatiaľ našim končinám vyhýbala. The Wedding Present, partia okolo Davida Gedgea, charakteristická rýchlymi gitarovými riffmi a punkovým drajvom, absolvuje svoju slovenskú premiéru v bratislavskom Randali. Cena vstupeniek sa bude postupne navyšovať.

The Wedding Present sa sformovali už v roku 1985 v Leedse a ako svoje najväčšie počiatočné inšpirácie uvádzajú kapely The Fall a Buzzcocks. Je to práve silný vplyv post-punku, ktorý ich zvuk mierne odlišuje od ďalších pionierov nezávislej scény ako The Stone Roses či Happy Mondays.

Minimalistický spev, častejšie skôr temné recitovanie, je spoločnou črtou The Wedding Present s Joy Division či Nickom Caveom, neurotické búšenie do gitár zas nepochybne muselo inšpirovať plejádu neskorších kapiel ako Placebo či Ned's Atomic Dustbin. Aj kultoví Pixies sú podľa niektorých pamätníkov americkou odpoveďou na The Wedding Present.

Jedným z najväčších celoživotných fanúšikov The Wedding Present bol otec britskej nezávislej scény a legendárny moderátor BBC Radio 1 John Peel, ktorý partiu okolo Davida Gedgea označoval za jeden z najlepších počinov na poli nezávislej hudby, ak nie vôbec najlepší. "Tento chalanisko David Gedge má na konte niektoré z najvydarenejších skladieb rock´n´rollovej éry. Môžete to spochybňovať, ale ja mám pravdu, a vy nie," hovoril.