THE BREATH - Vstupenky

THE BREATH - Vstupenky

Do Bratislavy v októbri premiérovo zavíta nový projekt členov kultových Cinematic Orchestra - manchesterská kapela The Breath.

Ďaľšie informácie ...

Prehľad cien

Vstupenky
PodujatieMestoDátum
THE BREATHBRATISLAVA
Majestic Music Club
Št, 12.10.2017
19:30 h
 
Vstupenky od € 20,00
Vstupenky TicketDirect sú k dispozícii  Vstupenky
1 - 1 z 1

Informácie o podujatí

Do Bratislavy v októbri premiérovo zavíta nový projekt členov kultových Cinematic Orchestra - manchesterská kapela The Breath. Nová "superskupina", ako zahraničné médiá označujú projekty, v ktorých sa stretnú známe osobnosti z rozličných kapiel, zahrá 12. októbra v bratislavskom klube MMC a prvá várka najlacnejších lístkov je už k dispozícii v sieti Eventim.

Za kapelou The Breath stojí bývalý gitarista Cinematic Orchestra Stuart McCallum a írska speváčka a flautistka Ríoghnach Connoly, známa okrem iného z formácií Honeyfeet a Afro Celt Sound System. Kapelu dopĺňajú dvaja súčasní členovia Cinematic Orchestra, klavirista John Ellis a bubeník Luke Flowers.

Zloženie kapely napovedá veľa o jej hudobnom smerovaní, výsledný zvuk sa dá totiž najlepšie opísať ako tradiční Cinematic Orchestra okorenení o soulový spev Ríoghnach.The Breath vydali minulý rok debutový album Carry Your Kin, ktorý britský Guardian označuje ako "sofistikovaný atmosférický počin na pomedzí ambientu a soulu". Album produkoval slávny majster zvuku Tchad Blake, ktorý v minulosti produkoval aj nahrávky Petra Gabriela, U2, Toma Waitsa či Pearl Jam.