Načítava sa ...

Žiadne dostupné predstavenia pre toto podujatie.

Detaily o podujatí

Katie Melua po prvý raz na Slovensku!

BRATISLAVA - Britská hudobníčka Katie Melua sa v jeseni po prvý raz ukáže na Slovensku. Rodáčka z gruzínskeho mesta Kutaisi vystúpi v sobotu 10. novembra v Hale B2 bratislavskej Incheby. Na koncerte predstaví svoj ostatný štúdiový album Secret Symphony (2012) a samozrejme aj staršiu tvorbu. Vstupenky na vystúpenie vtedy už 28-ročnej speváčky sa predávajú od 30 € v sieti Eventim.sk. "Katie Melua vystúpi v Bratislave v rámci aktuálneho Secret Symphony tour. Jej koncert je pre nás výnimočný, lebo Katie stelesňuje všetko, čo od dobrého hudobníka očakávame: cit pre muziku, kvalitné pesničky s myšlienkou, charizmu a sexepíl na pódiu," uviedol pre portál Hudba.sk Tomáš Holetz z usporiadateľskej agentúry NuCoast Productions. Tá na Slovensko dotiahla Joea Cockera i kapelu Slayer a na júl pripravuje vystúpenia Eltona Johna a Bryana Adamsa.

Katie Melua sa narodila v roku 1984. Do roku 1993 žila v Gruzínsku, odkiaľ odišla po vypuknutí občianskej vojny. Jej novým domovom sa stal Belfast v Severnom Írsku, kde jej otec pracoval v Royal Victoria Hospital. Vo veku 13 rokov sa Melua s rodinou presťahovala do Anglicka. Katie chcela byť pôvodne historičkou alebo političkou, no keď mala 15 rokov, zvíťazila s pesničkou Without You od Badfinger v talentovej súťaži Stars Up Their Noses, čo ovplyvnilo jej ďalšie smerovanie. O niekoľko rokov neskôr si ju všimol anglický producent a skladateľ Mike Batt, ktorý s ňou podpísal zmluvu.

Devätnásťročná speváčka debutovala v novembri 2003 albumom Call off the Search, s ktorým sa jej podarilo dobyť britský rebríček. Počas prvých piatich mesiacov z neho len na Britských ostrovoch predala 1,8 milióna kópií, pričom na celom svete sa z neho predalo viac ako 3,5 milióna kópií. Melua sa do povedomia dostala najmä zásluhou singla The Closest Thing to Crazy, ktorý je dodnes jedným z jej najväčších hitov. Na úspech prvotiny speváčka nadviazala v septembri 2005 štúdiovkou Piece by Piece. Zarezonoval z nej najmä singel Nine Million Bicycles, a tiež skladba I Cried for You. Jej tretím štúdiovým albumom je nahrávka Pictures (2007). Katie Melua vydala po troch úspešných štúdiových albumoch v roku 2008 výberovú nahrávku, ktorú pomenovala jednoducho - The Katie Melua Collection. Po nej uviedla na trh ešte dva štúdiové albumy - The House (2010) produkovaný renomovaným Williamom Orbitom a spomenutý Secret Symphony (2012).

Speváčka, ktorá pri tvorbe popových pesničkách čerpá z folku, blues i džezu, je vo Veľkej Británii jednou z najbohatších hudobníčok do 30 rokov. Podľa Sunday Times má jej majetok hodnotu minimálne 12 miliónov libier. Melua však už roky myslí aj na charitu. Muzikantka sa zapojila do projektov Band Aid 20 a Live Earth, v Juhoafrickej republike spievala pre charitatívnu organizáciu Nelsona Mandelu, spolupracuje s neziskovou organizáciou Save the Children, Červeným krížom i konfederáciou Oxfam. Melua je tiež patrónkou gruzínskej organizácie Fair Trees. Speváčka, ktorá vyniká nielen talentom, ale i krásou, tento rok v januári potvrdila, že je zasnúbená s 31-ročným motocyklových pretekárom Jamesom Toselandom.

Mapa
  • Incheba EXPO - Hala B2

    Viedenská cesta 3-7
    85101 Bratislava

    Viedensk%C3%A1%20cesta%202996%2F3%2C%2085101%20Petr%C5%BEalka%2C%20Slovakia