Načítava sa ...

Žiadne dostupné predstavenia pre toto podujatie.

Detaily o podujatí

Americká skupina Green Day vystúpi  29. mája vo Viedni a fanúšikovia sa už teraz môžu tešiť na unikátny koncert! Trojica v zložení Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tré Cool si pripravila na letné európske turné špeciálnu, trojhodinovú šou. Nebudú chýbať najväčšie hity, veľkolepá svetelná šou, prekvapenia ale ani novinky z albumovej trilógie Uno!, Dos!, Tré!. Partička si navyše na svoj viedenský open-air pozvala niekoľko hostí. Prvým zverejneným menom je pop-punková banda All Time Low.

 

História punk-rockovej skupiny Green Day sa začala písať v roku 1987 v americkej Californii. Svetoznáme trio sa paradoxne skladá zo štyroch členov. Popri spevákovi Billie Joe Armstrongovi, basgitaristovi Mike Dirntovi a bubeníkovi s prezývkou Tré Cool sa oficiálnou súčasťou skupiny stal Jason White. Pôvodne sprievodný gitarista a vokalista odohral s kapelou celých 13 rokov, čím si trvalé miesto v zostave doslova “vychodil”. Z Green Day sa počas 25 rokov na scéne stala nielen podľa fanúšikov jedna z najlepších koncertných skupín na svete.

 

Od roku 1990, kedy Green Day debutovali albumom 39/Smooth, vydali spolu jedenásť nahrávok. Zásadný prelom v ich kariére znamenal album Dookie (1994), na ktorom sa objavili svetové hity ako Longview, When I come around či Basket Case. Druhým veľkým počinom, ktorý štvorčlennú trojicu vystrelil na absolútny hudobný vrchol bol American Idiot z roku 2004. Skupina potvrdila svoje
postavenie aj v roku 2009, kedy predstavili 21st Century Breakdown. Minulý rok sa na trhu objavil výber ich najväčších hitov, no už na prelome rokov 2012 a 2013 uviedli na svetlo sveta trojnásobnú novinku. Uno!, Dos! A Tré! je trojica samostatných albumov, ktoré majú podľa očakávaní skupiny spolu vytvoriť veľkolepý a jednotný celok.

 

V predaji je aj pohodlná doprava z Bratislavy priamo na miesto konania koncertu a späť. Lokalita Krieau v centre Viedne je známym jazdeckým areálom. Ideálna poloha a ľaká dostupnosť hromadnou dopravou i autom. Areál pojme až 65 tisíc ľudí.

Viac info na:

http://www.krieauwien.at/

 

K didpozícii je aj balíček, ktorý zahŕňa dopravu na koncert a späť a vstupenku na koncert. Kupujte tu.

Videá
Mapa
  • KRIEAU WIEN

    Nordportalstraße 247
    1020 Wien

    Nordportalstra%C3%9Fe%20247%2C%201020%20Vienna%2C%20Austria