RAH DIGGA (usa) - Vstupenky

RAH DIGGA (usa) - Vstupenky

RAH DIGGA, jedna z najlepšie rapujúcich MC’s, sa 4. apríla 2017 predstaví prvýkrát slovenským fanúšikom v Nu Spirit Clube v Bratislave.

Ďaľšie informácie ...

Prehľad cien

Vstupenky
PodujatieMestoDátum
RAH DIGGA (usa)BRATISLAVA
Nu Spirit Club
Ut, 4.4.2017
21:00 h
 
Vstupenky od € 12,00
Vstupenky TicketDirect sú k dispozícii  Vstupenky
1 - 1 z 1

Informácie o podujatí

RAH DIGGA, jedna z najlepšie rapujúcich MC’s podľa Allmusic a interpretka s najlepším rapovým podaním v hip-hopovom svete podľa knihy “How To Rap”. Americká raperka, modelka a herečka, vlastným menom Rashia Fisher a reprezentuje Newark v New Jersey. RAH DIGGA ako víťazka BET Hip Hop Award za rok 2006 za skladbu “Touch It”, získala ďalšie štyri nominácie na BET Award, ďalšie nominácie na BET Hip Hop Award a MTV Video Music Award.

Jej hudobná kariéra začala v roku 1990, keď Q-TIP ako člen už legendárnej skupiny A Tribe Called Quest zoznámil Rah Digga s kamarátom BUSTA RHYMESom a ten ju zobral pod svoje krídla ako jediného ženského člena formujúcej sa úspešnej družiny FLIPMODE SQUAD.

RAH DIGGA získala spolu s Flipmode Squad ocenenie Source Hip Hop Music Award s albumom “The Imperial” – cena pre najlepšiu novú skupinu za rok 1998. Ďalej spolupracovala na viacerých sólových albumoch Busta Rhymesa. V roku 2000 vydala úspešný projekt “Dirty Harriet”. Najúspešnejším singlom je bezpochýb skladba plná energie a chytľavého plynutia jej slov “Break Fool”, s touto skladbou nechýbala medzi najhranejšími skladbami roku. Ďalšie singlové skladby známe aj v našich končinách sú určite “Tight”, “Party and Bullshit”, “Classic”, “Made MC”, “Angela Davis” a mnohé iné.

Jej tvorba je bohatá na spolupráce s veľkými menami tohto hudobného žánru ako napríklad The Fugees, Da Beatminerz, Pharoahe Monch, Mos Def, Talib Kweli, Jamelia, Planet Asia (vystupoval v Bratislave, 2009), Common Sense, Foxy Brown, Rampage a Busta Rhymes z Flipmode a mnoho ďalších interpretov.

Pekná kôpka energie sa predstaví prvýkrát slovenským fanúšikom v Nu Spirit Clube, Bratislava, 04.apríl 2017.

Ďalší účinkujúci počas večera:
5R (ba)
MAKAK-VELI (sc)
SKAPAL PES (he)
dj DAVID ZO SENCA
dj MUKI